top of page
Szukaj
  • Air Polska

Airlite: narodziny i rozwój unikalnej technologii we Włoszech i na świecie.

Po latach badań i rozwoju, Massimo Bernardoni, założyciel AM Technology tworzy w 2007 roku pierwszy prototyp Airlite.


Airlite to innowacyjna technologia oparta na minerałach, która nakładana jak zwykła farba, została po raz pierwszy zastosowana w rzeczywistym środowisku wewnątrz tunelu Umberto I w Rzymie- miejscu, które w tamtym roku było jednym z najbardziej zanieczyszczonych w stolicy Włoch.

Po ponad 10 latach tunel jest nadal biały - bez żadnej konserwacji, a testy przeprowadzone przez Uniwersytet La Sapienza wykazały redukcję zanieczyszczeń wewnątrz tunelu nawet o 51%.


Dzisiaj, dzięki ostatnim testom laboratoryjnym oraz właściwościom mikrobobójczym farby Airlite, uzyskano silny efekt wirusobójczy, który działa w zaledwie 15 minut.


Jak działa Airlite

Zaprojektowane aby zadbać o ludzi w domach i poza nimi, w miejscach pracy i wypoczynku, Airlite to technologia umieszczona w stuprocentowo mineralnej farbie, która oczyszcza powietrze w całkowicie naturalny sposób.


Produkty Airlite mają wskaźnik LZO (Lotne Związki Organiczne) poniżej 0,1 grama na litr, co oznacza najniższą wartość tego współczynnika na świecie- spośród wszystkich farb dostępnych na rynku. Z tego powodu, oraz ze względu na brak w swoim składzie klejów, rozpuszczalników i innych produktów chemicznych, Airlite jest całkowicie bezwonna i nie wymaga wietrzenia pomieszczeń po zastosowaniu.

Dzięki mineralnemu składowi wolnemu od produktów ropopochodnych, Airlite jest również niepalna, a po nałożeniu na dowolną powierzchnię, dzięki energii światła, Airlite eliminuje główne zanieczyszczenia obecne w powietrzu - w tym NOx - tlenki azotu szkodliwe dla zdrowia człowieka. Dodatkowo zapobiega rozwojowi bakterii, pleśni i zarodników, które powodują choroby układu oddechowego i dodatkowo, niweluje brzydkie zapachy i zapobiega osadzaniu się brudu na ścianach.


Jak aktywuje się Airlite?


Airlite działa w obecności światła, aktywując proces fotokatalizy na powierzchniach, na które jest nakładana. Tworzy koncentrację elektronów, oddziałując z wodą i tlenem obecnym w powietrzu, generuje ujemne jony rodników utleniających, które w połączeniu z zanieczyszczeniami przekształcają się w cząsteczki różnego rodzaju soli.


Farba Airlite nakładana na powierzchnie zewnętrzne odbija energię cieplną światła słonecznego, co pozwala chłód we wnętrzu i jednocześnie ułatwia zmniejszenie zużycia energii i redukuje wytwarzanie CO2 odpowiedzialnego za efekt cieplarniany.


Aby oczyścić powietrze, Airlite wykorzystuje ten sam mechanizm, który występuje w naturze: podobnie jak po burzy, w której naturalna elektryczność generuje jony zdolne do oczyszczenia powietrza, ekologiczna farba Airlite w naturalny sposób generuje jony ujemne na powierzchni, na którą jest nakładana, tworząc środowisko, w którym nie powstają żadne substancje zanieczyszczające lub toksyczne dla ludzkiego zdrowia.

Wszystkie właściwości Airlite

Dzięki opatentowanej technologii zostało potwierdzone w badaniach laboratoryjnych, że Airlite:

  • Już po 15 minutach od zastosowania na dowolnym typie powierzchni, dezaktywuje aż do 99% wirusów takich jak Human Coronavirus NL63. Jony ujemne wytwarzane w wyniku działania preparatu Airlite są zdolne do rozłożenia warstwy lipidowo-białkowej większości wirusów, co powoduje całkowitą dezaktywację jednostek wirusa.

  • Zmniejsza zanieczyszczenia powietrza (wewnętrzne i zewnętrzne) o 88%, co daje efekt przebywania w lesie pełnym wysokich drzew o powierzchni 100 metrów kwadratowych.

  • Eliminuje do 89% bakterii, pleśni i zarodników, dzięki czemu każde środowisko jest zdrowsze i czystsze.

  • Eliminuje wszelkie brzydkie zapachy i zapobiega osadzaniu się brudu na ścianach, dzięki czemu środowiska, w których żyjemy są bardziej przyjazne i komfortowe.

  • Eliminuje LZO (Lotne Związki Organiczne) obecne w powietrzu poprzez degradację cząsteczek organicznych, które tworzą te substancje i przekształcenie ich w substancje obojętne, które nie są niebezpieczne dla zdrowia.

  • Odbija energię cieplną światła słonecznego: zastosowana na zewnątrz, w naturalny sposób utrzymuje rześkie środowisko i pozwala zaoszczędzić do 30% energii elektrycznej, pomagając jednocześnie zmniejszyć emisję CO2, który powoduje efekt cieplarniany.

  • Produkt jest objęty 10-letnią gwarancją.


Dzięki swojej certyfikowanej skuteczności Airlite jest w stanie stworzyć zdrowe i zrównoważone środowisko dla dobrego samopoczucia ludzi i całego świata, w którym żyjemy.
9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page