top of page
Szukaj
 • Air Polska

Dlaczego ważne jest, aby starannie pomalować pokój dziecięcy?

Wszyscy młodzi rodzice pragną stworzenia czystej i wygodnej przestrzeni dla swoich dzieci. Dziś, dla wielu przyszłych rodziców stworzenie optymalnego dla dziecka środowiska stało się bardzo trudne.


W porównaniu z dorosłymi, dzieci oddychają i przetwarzają znacznie więcej zanieczyszczeń powietrza w przeliczeniu na jednostkę masy ciała. Zanieczyszczone powietrze ma na nie większy wpływ- zwłaszcza na niemowlęta. Dzieje się tak ponieważ ich płuca są nadal w trakcie kształtowania się i rozwoju.

Dlatego ważne jest aby powietrze w sypialni dziecka było czyste i tak świeże, jak to możliwe.


Dlaczego pokoje dziecięce są bardziej zanieczyszczone niż inne pokoje w domu?

 • Nowa farba, którą starannie wybrałeś do dekoracji pokoju dziecka, może zawierać toksyczne i potencjalnie szkodliwe toksyny, które są uwalniane do powietrza.

 • Nowoczesne meble (łóżka, przewijak, krzesła do karmienia piersią) są często wykonane z kompozytowego lub skompresowanego drewna- materiały te mogą uwalniać szkodliwe gazy nawet w ciągu kilku tygodni po rozpakowaniu.

 • Badania naukowe wykazały, że substancje chemiczne stosowane do układania nowych dywanów lub laminatów mogą utrudniać niemowlętom oddychanie, a nawet wpływać na nie jeszcze w łonie matki. Eksperci z Helmholtz Environmental Research Center (UFZ) w Niemczech, z tego powodu zdecydowali się podnieść świadomość wśród kobiet, sugerując im odroczenie prac, takich jak układanie nowych podłóg przestrzeni przeznaczonej bezpośrednio dla ich dzieci, zarówno w czasie ciąży, jak i w pierwszym roku życia dziecka.

W jaki sposób wykorzysatnie Airlite może pomóc w walce z zanieczyszczeniami?

Airlite zmniejsza zanieczyszczenia i oczyszcza powietrze wewnątrz naszych domów.

 • Lotne związki organiczne (LZO) to mikrocząsteczki obecne w powietrzu, którym oddychamy wewnątrz budynków. W szczególności farby, które mogą zawierać do 100 gramów LZO na litr, są bardzo niebezpieczne. Airlite jest bardzo skuteczna w zmniejszaniu stężenia LZO w powietrzu. Jej technologia jest aktywowana tylko dzięki promieniom słonecznym: w ten sposób Airlite redukuje cząsteczki organiczne, które tworzą LZO- przekształca je w substancje obojętne, które nie są niebezpieczne dla zdrowia, i tym samym czyni otaczające nas środowisko zdrowszym.

 • Airlite zmniejsza również toksyny, takie jak tlenki azotu (NOx) i tlenki siarki (SOx). Również w tym przypadku, aktywowania dzięki działaniu światła, Airlite zmniejsza zanieczyszczenia atmosferyczne przekształcając je w nieszkodliwe sole rozpuszczalne w wodzie, które są tymczasowo osadzane na jej powierzchni, dopóki nie zostaną rozpuszczone przez wilgotność powietrza. Badania przeprowadzone w laboratorium wykazały zmniejszenie zanieczyszczenia NO2 o ponad 80%.

 • Airlite jest odporny na pleśń i eliminuje ją z każdej powierzchni, na której jest nakładana. Uniemożliwia także jej reformowanie.

 • Airlite jest odporna na bakterie, które zwalcza dzięki podwójnemu działaniu utleniania powierzchniowego i wysokiej zasadowości, które to cechy połączone ze sobą zapobiegają namnażaniu się bakterii.

 • Airlite odpycha pył i brud w powietrzu, tworząc niewidzialną taflę ochronną, która zapobiega osadzeniu się nieczystości na powierzchniach i pozostawiając je tak nieskazitelnymi, jak w dniu, w którym zostały po raz pierwszy pomalowane.

 • Airlite neutralizuje zapachy i eliminuje ich przyczyny dzięki działaniu utleniania: cząsteczki zapachu są rozkładane w naturalny sposób. Zmniejsza to obecność wszystkich szkodliwych związków, a powietrze w pomieszczeniach staje się świeże i przyjemniejsze we wdychaniu.

Najlepsze wskazówki dotyczące oczyszczania powietrza w pokoju dziecka

 • Wystaw na kilka dni z pokoju nowe, rozpakowane meble

 • Unikaj stosowania toksycznych farb i lakierów

 • Unikaj instalowania nowych podłóg lub dywanów w czasie ciąży i po porodzie.

 • Kilkukrotnie w ciągu dnia wietrz pomieszczenia zajmowane przez dziecko.

 • Pomaluj pomieszczenie Airlite - w 100% naturalną farbą antybakteryjną, która oczyszcza powietrze
14 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page