top of page

Często zadawane pytania

 • Jak oczyszcza powietrze?
  Produkty Airlite są wyjątkowe, ponieważ są pierwszą technologią zaprojektowaną i zbudowaną wyłącznie w celu opieki nad ludźmi i innymi istotami żyjącymi w ich domach i poza nimi, ich miejscach pracy i wypoczynku. Do oczyszczania powietrza wykorzystuje tę samą zasadę, której używa natura. Podobnie jak po burzy, naturalna elektryczność generuje jony, które oczyszczają powietrze (czyste powietrze po burzy), więc Airlite w naturalny sposób generuje jony ujemne na powierzchni, na którą jest aplikowany. Kiedy dotknie powierzchni, powietrze jest oczyszczane w naturalny sposób.
 • Dlaczego powinienem kupić Airlite? Czy oczyszczacz powietrza nie wystarczy?
  Tradycyjne metody oczyszczania powietrza, takie jak klimatyzatory, oczyszczacze powietrza, jonizatory powietrza, wykorzystują drogie urządzenia elektryczne z filtrami. Filtry te mogą również wychwytywać bakterie, które jednak są następnie ponownie wprowadzane do obiegu w „oczyszczonym” powietrzu. Airlite może naprawdę coś zmienić. Aktywowany światłem Airlite w naturalny sposób neutralizuje zanieczyszczenia atmosferyczne, przekształcając je w nieszkodliwe substancje oraz eliminuje wszystkie bakterie na powierzchni, nie rozpraszając ich w środowisku.
 • Czy Arlite może być stosowana we wnątrz?
  Airlite jest dostępny zarówno dla ścian wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Zalety farby Airlite są takie same. Farba zewnętrzna pozwala obniżyć koszty klimatyzacji w miesiącach letnich, skutkując oszczędnością energii nawet do 29%.
 • Jak aplikuje się produkt?
  Airlite nakłada się jak zwykłą farbę, wałkiem, pędzlem lub natryskiem bezpowietrznym. Obejrzyj samouczek: https://vimeo.com/484505236
 • Czy mogę nakładać Airlite na istniejącą farbę?
  Tak, możesz pomalować istniejącą farbę i cieszyć się zaletami farby Airlite. Normalny cykl aplikacji obejmuje pierwszą warstwę Airlite Base i drugą warstwę Interioru na ściany wewnętrzne. Przed przystąpieniem do normalnego cyklu aplikacji konieczne jest sprawdzenie stanu ściany, która musi być jednolita, wolna od plam i w dobrym stanie: jeśli na ścianach jest pleśń, zdecydowanie zalecamy usunięcie jej za pomocą Airlite Antimold, przed nakładanie Airlite.
 • Na jakich powierzchniach można nakładać Airlite?
  Airlite jest łatwy do nałożenia zarówno na nowe, jak i istniejące powierzchnie. Można go nakładać na prawie wszystkie powierzchnie architektoniczne, zarówno nowo zbudowane, jak i już pomalowane. Jedynym prawdziwym wyjątkiem jest szkło.
 • Czy mogę używać Airlite do rysowania poziomych znaków drogowych, malowania ścieżek rowerowych, chodników? Czy mogę nakładać Airlite na podłogi?"
  Nie. Struktura farby nie jest wystarczająco elastyczna ani wystarczająco mocna, aby wytrzymać stały ruch.
 • Czy mogę nałożyć kolejną farbę na Airlite?
  Możliwe jest nałożenie innej farby na Airlite. Oczywiście, jeśli przemalujesz inną farbą, stracisz wszystkie zalety i właściwości Airlite.
 • Czy mogę używać produktu na dachu?
  Tak, zalecamy stosowanie Airlite na dachach ze względu na jego właściwości odbijania promieni słonecznych. Airlite nadaje się do dachów budynków umieszczonych w ciepłym i słonecznym otoczeniu, ponieważ odbija ciepły składnik światła słonecznego, dzięki czemu środowisko jest chłodniejsze (Airlite Exterior ma wysoki indeks SRI 108-112). Dzięki temu latem możesz obniżyć koszty klimatyzacji nawet o 29%.
 • Czy aplikacja Airlite wymaga specjalnej procedury?
  Ściana musi być nienaruszona i czysta, wolna od kurzu i tłuszczu. Przed nałożeniem Airlite, ścianę należy pokryć Airlite Base. Cykl aplikacji Airlite wymaga pierwszej warstwy Airlite Base i drugiej warstwy Airlite Interior /Exterior. Większość tradycyjnych farb na ogół wymaga nałożenia warstwy podkładu i dwóch warstw nawierzchniowych. Znajdź nasz samouczek tutaj: https://vimeo.com/484505236
 • Co mam zrobić, jeśli na ścianach jest pleśń?"
  Jeśli na ścianach występuje poważny problem z pleśnią, należy go najpierw usunąć, korzystając z profesjonalnej usługi czyszczenia. Nasz produkt Airlite Antimold pozwala skutecznie usunąć pleśń ze ścian. Po prawidłowym oczyszczeniu ściany, wolnej od kurzu i tłuszczu, można zastosować Airlite Base i Airlite Interior, aby zapobiec przyszłemu rozwojowi pleśni.
 • W jaki sposób Airlite zapobiega pleśni?
  Airlite dzięki swojemu silnemu naturalnemu działaniu utleniającemu zapobiega tworzeniu się pleśni na powierzchni ścian, eliminując je w ponad 99,99%, nawet na mostkach termicznych, dzięki czemu środowisko jest zdrowe i bez użycia fungicydów oraz utleniaczy przeciw pleśni, które uwalniają z kolei szkodliwe substancje do środowiska.
 • W jaki sposób Airlite eliminuje 99,9% bakterii?"
  Airlite zabija 99,9% bakterii powierzchniowych, w tym superbakterii odpornych na antybiotyki. Bakterie są eliminowane przez podwójne działanie utleniania powierzchni i wysoką zasadowość.
 • Mówisz, że Airlite usuwa zapachy? Czy odświeżacz powietrza nie wystarczy?"
  Airlite redukuje zapachy w naturalny sposób: rozpuszcza wiązania między cząsteczkami zapachu bez odswieżaczy powietrza, bez filtrów elektrycznych lub chemicznych. Nieprzyjemne zapachy są generowane przez potencjalnie niebezpieczne substancje, które mogą podrażniać układ oddechowy, wywołując nieprzyjemne doznania. Aby je wyeliminować, na ogół stosuje się dezodoranty i perfumy, które emitują do powietrza dużą liczbę cząsteczek o przyjemnym zapachu, aby ukryć nieprzyjemne zapachy. Z kolei Airlite, dzięki utleniającemu działaniu substancji czynnej, w naturalny sposób bezpośrednio redukuje cząsteczki związane z nieprzyjemnym zapachem, uwalniając powietrze od wszelkich szkodliwych związków, czyniąc je świeżym i przyjemnym w zapachu. W ten sposób uzyskuje się całkowitą i skuteczną redukcję nie tylko zapachów, ale także tych samych przyczyn, które je generują.
 • Czy są też kolory?
  Airlite jest dostępny w kolorze białym i 180 kolorach.
 • Jak długo utrzymują się jego efekty?
  Korzyści z Airlite są długotrwałe. Dopóki w powietrzu jest światło i wilgoć, zalety Airlite będą zawsze aktywne. Trwałość mechaniczna farby jest zupełnie inna, ponieważ ściśle zależy od podłoża i naturalnego okresu użytkowania farby. Gwarantujemy skuteczność właściwości Airlite przez 10 lat.
 • Czy Airlite szanuje środowisko morskie i lądowe?
  Tak, Airlite jest przyjazny dla środowiska w odniesieniu do środowiska morskiego i lądowego. Produkcja Airlite nie wprowadza odpadów do środowiska, a 40% surowców jest poddawanych recyklingowi. Ponadto Airlite uzyskała certyfikat CradleToCradle Gold, który poświadcza, że ​​Airlite nie zanieczyszcza źródeł wody i nie generuje odpadów w środowisku.
 • Czy Airlite działa zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz?"
  Tak, Airlite działa zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.
 • Czy Airlite zawiera dodatki lub inne substancje ropopochodne?
  Airlite to mineralna farba proszkowa, która nie zawiera dodatków ropopochodnych. Jedynym dodatkiem jest woda, którą malarz musi dodać do proszku Airlite, aby przygotować farbę. Spoiwo Airlite jest również mineralne. W tradycyjnej farbie dodatki, takie jak anty-wegetatywne, są niezbędne, aby uniknąć tworzenia się pleśni w farbie i mogą powodować alergie lub problemy z oddychaniem.
 • Czy Airlite można mieszać w dużych ilościach z dala od miejsca aplikacji i transportować w postaci płynnej?
  Nie, Airlite należy świeżo przygotować w miejscu aplikacji. Airlite jest na bazie cementu: po dodaniu wody rozpoczyna się proces suszenia, który trwa 3 godziny.
 • Czy mogę nakładać produkt w dowolnej temperaturze?
  Airlite można nakładać w temperaturze od 5 ° C do 40 ° C pędzlem, wałkiem lub metodą natryskowa*. Farba Airlite wysycha całkowicie po około 3 godzinach od nałożenia na podłoże (+ 20 ° C, 65% wilgotności). W niskiej temperaturze i / lub przy wysokiej wilgotności schnięcie może potrwać dłużej. Do zastosowań zewnętrznych farba może wytrzymać każdą temperaturę po upływie miesiąca od nałożenia, * Do aplikacji pistoletem natryskowym użyj dyszy typu 427-429 i ciśnienia ok. 100/140 barów.
 • Czy produkt przylega do powierzchni innych niż mur, na przykład płytek szkliwionych lub powłok metalowych?"
  Airlite jest farbą murarską, ale przy użyciu odpowiedniego podkładu można ją również nakładać na metale i inne różne materiały. Najlepszym sposobem postępowania w tym przypadku jest przesłanie firmie Air Polska próbki materiałów, które należy pomalować, abyśmy mogli przetestować przyczepność w naszym własnym laboratorium.
 • Muszę pomalować powierzchnię z blachy i chciałbym wykorzystać Wasz produkt ze względu na jego energooszczędne właściwości do klimatyzacji i możliwość zmniejszenia zanieczyszczenia. Czy mogę użyć twojego produktu?
  Airlite można nakładać na powierzchnie metalowe. Podłoże musi być nienaruszone, mocne i czyste, wolne od kurzu i oleju jak w przypadku tradycyjnej farby. Nałożyć specjalny podkład na metal, a następnie zastosować Airlite Base i standardowy cykl aplikacji.
 • Czy Twoje produkty mogą być nakładane na metale?
  Bazując na cemencie, gwarantujemy najlepsze efekty przy nakładaniu na powierzchnie betonowe lub ściany z suchego kamienia. Airlite można jednak nakładać na powierzchnie metalowe, o ile są one pokryte dobrym podkładem epoksydowym.
 • Czy Twoje produkty można nakładać na powierzchnie drewniane?
  Bazując na cemencie, gwarantujemy najlepsze efekty przy nakładaniu na powierzchnie betonowe lub ściany z suchego kamienia. Jednak Airlite można nakładać na powierzchnie drewniane, o ile są one pokryte dobrym podkładem do drewna.
 • Jak długo wytrzymują Twoje produkty?
  Proszę zapoznać się z arkuszami danych technicznych. Airlite Interior i Exterior należy przechowywać w suchych miejscach iw temperaturze powyżej 5 ° C. Okres przydatności do użycia wynosi 1 rok, jeśli jest właściwie przechowywany, zamknięty w oryginalnym opakowaniu.
 • Czy Twoje produkty mogą być ponownie nałożone w przypadku uszkodzenia lub awarii spowodowanej złą jakością podłoża lub niewłaściwym przygotowaniem?
  Tak to mozliwe. Konieczne jest prawidłowe przygotowanie ściany do malowania. Po prawidłowym oczyszczeniu ściany, nienaruszonej, stałej, wolnej od kurzu i tłuszczu, można powtórzyć cały cykl aplikacji (pierwsza warstwa Airlite Base i druga warstwa Airlite Interior / Exterior).
 • Pod koniec okresu użytkowania, jeśli Airlite zostanie usunięty ze ściany, gdzie można go bezpiecznie poddać recyklingowi?"
  Airlite to farba. Skontaktuj się z lokalnym urzędem zajmującym się recyklingiem odpadów, aby bezpiecznie poddać recyklingowi.
 • Czy produkt Airlite może wytrzymać regularne czyszczenie?
  Nie zalecamy regularnego czyszczenia powierzchni pokrytych Airlite Interior i Airlite Exterior, ponieważ oba produkty nie nadają się do częstego mycia. Jeśli potrzebujesz zmywalnej powierzchni, możesz nałożyć Airlite Ioniqa, łatwo zmywalna farba ścienna o właściwościach antybakteryjnych i przeciw pleśni oraz grzybom.
bottom of page