top of page
Szukaj
 • Air Polska

Zanieczyszczenia w domu: przyczyny i środki zaradcze.

Budynki są często stworzone z wykorzystaniem niezdrowych dla człowieka technologii i materiałów, a zanieczyszczenia w nich obecne pozostają niezauważane.

Objawy związane z zanieczyszczeniem w pomieszczeniach są ogólne i zróżnicowane- wśród nich przykładowo możemy wyróżnić:


 • Zapalenie skóry

 • Zaczerwienione gardło

 • Astma

 • Alergie

 • Kaszel

 • Podrażnienie oczu

 • Ból głowy


Mając jednak na uwadze, że większość czasu spędzasz w zamkniętych miejscach, jakość powietrza w pomieszczeniach, w których oddychasz, powinna być wysoka i przede wszystkim: pozbawiona bakterii i wirusów.

W świetle tych rozważań sprawdźmy które z nich są głównymi winowajcami zanieczyszczeń w pomieszczeniach i jak można się przed nimi bronić, poprawiając jakość powietrza, a tym samym wspierając dobre standardy w budownictwie.


Główne przyczyny zanieczyszczeń w pomieszczeniach


Zanieczyszczenie w gospodarstwie domowym jest spowodowane normalnymi czynnościami, które odbywają się codziennie w domu. Z tego powodu, wbrew temu, co można by pomyśleć, powietrze w domu bywa bardziej zanieczyszczone niż powietrze z zewnątrz.


Główne toksyny, które znajdujemy we wnętrzu i które powodują objawy, które opisaliśmy powyżej, to:

 • Drobny pył

 • Roztocza

 • Bakterie

 • Tlenek węgla, formaldehyd i inne lotne związki organiczne (LZO)

LZO można znaleźć w wielu produktach codziennego użytku- począwszy od środków czyszczących, sprayów, dywanów i farb. Osobliwością lotnych związków organicznych jest to, że są one emitowane w sposób ciągły i pozostają zawieszone w powietrzu przez długi czas właśnie z powodu skrajnej zmienności.

Zimą związki te są emitowane przez piece, kominki i systemy grzewcze, a ogólnie stężenie zanieczyszczeń wzrasta ze względu na tendencję do utrzymywania domu mniej wentylowanego.


Środki zaradcze w celu poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach.

W jaki sposób można zaradzić zanieczyszczeniu we wnętrzach?


Istnieją mniej lub bardziej proste metody, które pozwolą Ci poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach, a tym samym sprawić, że Twój dom będzie zdrowszy i bezpieczniejszy.

Przykładowe działania, które sugerujemy:


 1. Wybierz naturalne środki czyszczące

 2. Wietrz pomieszczenia

 3. Nie pal wewnątrz domu

 4. Kup wysokiej jakości meble z certyfikatami niskiej emisji LZO

 5. Konserwuj systemy grzewcze i klimatyzacyjne

 6. Utrzymuj poziom wilgotności pod kontrolą

 7. Często opróżniaj odkurzacz

 8. Posiadaj rośliny wewnątrz domu

Wszystkie te środki ostrożności zagwarantują Ci czystsze powietrze wewnątrz domu, a tym samym lepszy komfort życia.


Airlite: ekologiczna farba, który oczyszcza powietrze

Airlite to produkt mineralny zdolny do oczyszczania powietrza dzięki technologii, która wyróżnia jego formułę. Jest to opatentowana włoska technologia, która przyniosła mu rozliczne certyfikaty i nagrody.

Powierzchnia 100 metrów kwadratowych pomalowana Airlite ma taką samą moc oczyszczania powietrza jak las = tej samej powierzchni. Oznacza to, wybierając Airlite do malowania ścian domu, drastycznie obniżysz poziom zanieczyszczeń.Zobaczmy szczegółowo wszystkie właściwości, które charakteryzują Airlite


 • Airlite zmniejsza zanieczyszczenie powietrza dzięki działaniu promieni słonecznych, które neutralizują niebezpieczne związki lotne i zanieczyszczenia cieplarniane, takie jak tlenki azotu (NOx) i tlenki siarki (SOx).

 • Airlite eliminuje 99,9% bakterii, które osiedlają się na ścianach, na których jest używany, dzięki działaniu utleniania powierzchni i wysokiej alkaliczności, która go wyróżnia. Prowadzi to do drastycznego zmniejszenia obciążenia bakteryjnego.

 • Airlite jest naturalnym izolatem i jako taki zapobiega tworzeniu się pleśni, tworząc niegościnne środowisko do ich proliferacji.

 • Airlite odpycha kurz i brud, utrzymując ściany w czystości i wyglądające jak nowe znacznie dłużej. Czyni to albo poprzez stworzenie cienkiej tafli hydrofilowej, która odpycha kurz i rozkładając oleiste substancje, które zatrzymują brud. Przyczynia się to do zmniejszenia ilości roztoczy.

 • Airlite, oprócz tego, że jest produktem mineralnym wolnym od klejów, rozpuszczalników i innych substancji chemicznych, które emitują LZO, jest także produktem, który pomaga neutralizować zapachy poprzez aktywne niszczenie ich cząsteczek. Ta funkcja sprawia, że jest to produkt, który może być używany nawet w zimie i bez wentylacji.

 • Airlite okazał się naukowo skuteczny i dlatego przyczynia się do rozkładu zanieczyszczeń biologicznych.16 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page